O nas

Fatamorgana to przede wszystkim wyśmienita kuchnia autorska oraz miejsce, które jest spełnieniem naszych marzeń i wielkiej pasji do gotowania.

To właśnie tutaj łączymy tradycję z nowoczesnością i przedstawiamy własną interpretację znanych potraw. Inspirację stanowią dla nas przepisy naszych mam i babć oraz trendy kulinarne wyznaczane przez najsłynniejszych szefów kuchni.

Na wyjątkowość lokalu wpływa również jego położenie. Znajdujemy się w historycznym miejscu, w jednym z najbardziej urokliwych zakątków Łodzi – na Księżym Młynie.

Jeśli poszukujecie klimatycznej restauracji, która urzeknie was niesamowitymi kreacjami smakowymi, przyjazną atmosferą oraz ciekawą przestrzenią, zapraszamy do Fatamorgany!

Sprawdźcie nasze menu: Lunch/ À la carte/ Alkohole.

Menu - Fatamorgana Łódź
Ryba - Fatamorgana Łódź

Menu

Menu restauracji tworzą tradycyjne dania polskie i francuskie w nowoczesnym ujęciu, przełamane niecodziennym akcentem. Fatamorgana to kuchnia ambitna i kreatywna, stąd odważne połączenia, odmienne formy i tekstury oraz efektowne dekoracje.

* Na prośbę gości przygotujemy dania wegetariańskie.
* Do każdej potrawy podajemy propozycję odpowiednio dobranego wina, które wydobędzie i podkreśli jej smak.

Lemoniada - Fatamorgana Łódź

Składniki

Nasze menu jest krótkie i często się zmienia. Zazwyczaj sprowadza się do trzech przystawek, czterech dań głównych i dwóch deserów. Wszystkie potrawy tworzone są przez nas od podstaw – sami pieczemy chleb, przygotowujemy kiszonki czy komponujemy składniki do lemoniady. Istnieje również możliwość wypróbowania dań z karty w postaci menu degustacyjnego.

Bazujemy na produktach sezonowych i lokalnych, a najważniejsza jest dla nas ich jakość i świeżość.

Miejsce

Wielki potencjał drzemie również w miejscu. Fatamorgana położona jest w pięknej scenerii Księżego Młyna. To niezwykle urokliwy zakątek i historyczna część Łodzi. Restauracja znajduje się w jednym z budynków należących do włókienniczego imperium Karola Scheiblera, gdzie w 1883 r. powstał sklep zakładowy dla pracowników fabryki, tzw. Konsumy.

Wnętrze lokalu oddaje charakter i klimat tamtych czasów. Uwagę przykuwa zwłaszcza oryginalna (ponad stuletnia) podłoga, drewniany sufit oraz pofabryczna cegła na ścianach.

Księży Młyn - Fatamorgana Łódź
Bartłomiej Pagacz - zespół Fatamorgana

Ludzie

Nasz zespół tworzą ludzie pełni pasji do gotowania. Zależy nam, aby każdy gość czuł się w naszej restauracji dobrze i wyjątkowo, dlatego dbamy o miłą i przyjazną atmosferę.
Marzenia są po to, by je spełniać, my właśnie spełniamy swoje uszczęśliwiając was naszą kuchnią.